Właściwa pielęgnacja domowa to podstawa w prawidłowym dbaniu o skórę.
Nawet najlepsze zabiegi kosmetologiczne czy z zakresu medycyny estetycznej nie są w stanie zapewnić długotrwałych efektów pielęgnacyjnych jeśli nie są wspierane przez odpowiednią pielęgnację domową.
Podczas diagnostyki skóry, czyli zabiegu nazywanego przez nas "Twój Plan Urodowy" przeprowadzamy wywiad kosmetologiczny, oceniamy stan skóry oraz analizujemy składy produktów jakie stosujecie w Waszych domach.
Często okazuje się, że ilość produktów jakie stosowane są w pielęgnacji twarzy jest stanowczo za duża - nasza rekordzistka posiadała prawie 40 różnych preparatów pielęgnacyjnych! Produkty bywają źle dobrane do stanu skóry zaostrzając różnego rodzaju dolegliwości skórne.
Kupując produkty Klienci często sugerują się modą czy reklamami - a to ma się nijak do stanu skóry danego człowieka.
Mniej znaczy więcej...
Z jakich etapów powinna składać się pielęgnacja skóry twarzy w domu?:
DEMAKIJAŻ
Powinno się go wykonywać CODZIENNIE jeśli stosujemy makijaż - używamy pudrów/podkładów/ baz. Zadaniem preparatu do demakijażu jest rozpuszczenie makijażu. Jest to szczególnie istotne jeśli wykonujemy makijaż wodoodporny, który ciężko zmyć zwykłym żele czy płynem micelarnym, lepiej sprawdzą się w tym wypadku 2-fazowe płyny do demakijażu.
OCZYSZCZANIE
To etap mający na celu oczyszczenie skóry z jej fizjologicznych zanieczyszczeń. Ważne jest aby preparat służący do oczyszczania nie wysuszał skóry, nie podrażniał, nie zmianiał pH skóry (lub był jak najbliżej zbliżony do natruralnego pH skóry). Aktualnie ilość preparatów kosmetycznych dostępnych na rynku sprawia, że do każdego typu cery jesteśmy w stanie znaleźć produkt sprzyjający w pielęgnacji, np.
- preparaty myjące do skór trądzikowych (KTÓRYCH NIE WYSUSZAMY!),
- preparaty dla skór suchych (zawierające w swoich składach wysokie stężenia kwasu hialuronowego czy innych związków wiążących wodę w naskórku),
- preparaty przeznaczone dla osób ze skórą naczyniową (zawierają np. ruszczyk uszczelniający naczynia krwionośne)
TONIZACJA
Ma na celu przywrócenie kwaśnego pH skóry. Jest to bardzo ważne ponieważ właściwe pH ma wpływ na barierę ochronną skóry oraz na wchłanianie substancji aktywnych zawartych w kremach.
SERUM*
To preparat zawierający koncentrat składników aktywnych, najczęśniej jest konsystencji żelowej - dzięki czemu szybko się wchłania. To etap nie obowiązkowy - serum stosujemy, gdy jest jakiś wyraźny problem ze skórą.
KREM POD OCZY
To bardzo ważny etap pielęgnacyjny - niestety często pomijany. Pamiętajcie, że skóra wokół oczu jest najcieńsza i najbardziej narażona na różne czynniki przyspieszające proces starzenia.
Kremy pod oczy cechuje inna czystość mikrobiologiczna niż kremy do twarzy, ma to duże znaczenie mikrobiologiczne. Kremy pod oczy są testowane okulistycznie, pozbawione są wielu substancji drażniących czy alergizujących występujących w kremach do twarzy.
KREMY DO TWARZY
Najlepiej stosować inny na dzień a inny na noc ponieważ taka pielęgnacja pozwala dostarczyć skórze większą ilość składników aktywnych, inne procesy zachodzą w dzień a inne w nocy dzięki czemu możemy dostosować pielęgnację do potrzeb skóry.
Stworzenie spersonalizowanej pielęgnacji to zadanie kosmetologa. Podczas nauki zawodu zgłębiamy wiedzę np. z receptury kosmetycznej, dermatologii czy chemii surowców kosmetycznych, dzięki czemu jesteśmy w stanie dobrać preparaty, które pomogą dobrze dbać o Waszą skórę.